Yöresel

tatlar diyarı...

Yarım asırlık bir geçmişe sahip olan KILIÇKESMEZ GIDA, 1965’te aile şirketi olarak kurulmuştur. 1992 yılında 400 m2 kapalı, 600 m2 açık alana sahip ilk üretim tesisine kavuşmuştur. Bugün ise 3000 m2 kapalı alan, 5000 m2 açık alan olmak üzere 8000 m2’lik üretim tesisinde günlük 20 ton iç fıstık üretimi, 100 ton kavlatma, 15 ton kavurma kapasitesiyle gıda sektöründeki yerini almıştır.

En son teknoloji cihazlarda ve profesyonel ekibi ile üretim yapan KILIÇKESMEZ GIDA, yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen paslanmaz çelik makinelerde, el değmeden üretim yapmayı başarmıştır. Geliştirdiği bu sistem sayesinde ürünler hem daha hijyenik hem de daha doğal şekilde üretilerek vakumlanmış ambalajlarda piyasalara sunulmaktadır.

Kuruyemiş, kuru gıda ve baharat sektöründe iç piyasada aranan tedarikçilerden birisi olan KILIÇKESMEZ, Yurtdışı ihracat faaliyetleri ile de Avrupa ve Ortadoğu’da aranan tedarikçilerden birisi olmaya başlamıştır.

KILIÇKESMEZ GIDA, markalaşma yolunda da hızla ilerlemektedir. İkinci bir marka olarak kullandığı “İBOFOOD" adı altında da ürünlerini pazarlara sunmaktadır.